O kancelarii

Początki Kancelarii sięgają jeszcze dwudziestolecia międzywojennego. Jej założycielami byli:


Oboje byli postrzegani jako prawnicy o gruntownej, szerokiej wiedzy prawniczej, powszechnie uznanej renomie i poważaniu wśród Palestry, a także wielkim zamiłowaniu do pracy.

W późniejszych latach dumnie kontynuowała ten dorobek ich córka adw. Ewa Zalewska. Wielokrotnie w okresie dyktatury PRL-u stawała w obronie osób działających w opozycji demokratycznej broniąc ich podstawowych praw i wolności obywatelskich.

Dzieło niesienia pomocy wszystkim potrzebującym i tradycję rodzinną kontynuuje dziś jej synowa adw. Izabela Beszczyńska-Kowalska, czerpiąc najlepsze wzorce ze spuścizny, którą zostawili po sobie jej wybitni poprzednicy.

Kancelaria  nadal mieści się w sercu pięknego Torunia, gdzie duch najwybitniejszych przedstawicieli ADWOKATURY POLSKIEJ nie pozwala zapomnieć, że praca adwokata to przede wszystkim misja niesienia pomocy potrzebującym.
 

Helena Zalewska (ur. 1911 - zm. 1979)
Studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie, a następnie rozpoczęła aplikacje adwokacką. W 1939 roku jeszcze przed II Wojną Światową pozytywnie zdała egzamin adwokacki. W tym samym roku wstąpiła w związek małżeński z Kazimierzem Zalewskim.  Wykonywanie zawodu adwokata rozpoczęła jednak dopiero po wojnie w 1945 roku, w ramach prywatnej Kancelarii Adwokackiej w Toruniu. W 1956 roku na skutek zmian prawnych w ustroju zawodów prawniczych kontynuowała pracę adwokata, razem ze swoim mężem Kazimierzem, w Zespole Adwokackim nr 3 w Toruniu.
Zmarła w Toruniu w 1979 roku.
 

Kazimierz Zalewski (ur. 1909 - zm.1972)
Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie odbył aplikację sędziowską zakończoną pozytywnie egzaminem sędziowskim. Po uzyskaniu angażu pracował jako Asesor Sądowy w Sądzie Powiatowym w Chełmnie. W lutym 1939 roku zawarł związek małżeński z Heleną Zalewską z d. Wiączek. Po zakończeniu II wojny światowej Kazimierz Zalewski orzekał jako sędzia w Sądzie Powiatowym w Toruniu w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
Następnie po zmianie przepisów ustrojowych kontynuował pracę Sędziego w Sądzie Powiatowym w Radziejowie, a potem w Sądzie Powiatowym w Wąbrzeźnie.
W latach pięćdziesiątych, na skutek wprowadzonego prawnie zakazu wykonywania rożnych zawodów prawniczych w ramach bliskiego pokrewieństwa, zrezygnował z wykonywania zawodu sędziego i uzyskał wpis na listę adwokatów. Od tego czasu kontynuował swoją karierę prawniczą wykonując zawód adwokata w Zespole Adwokackim nr 3 w Toruniu.
Zmarł w Toruniu w 1972 roku.

Ewa Zalewska (ur. 1942)
Studnia Prawnicze ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1964 roku. W latach 1964-1966 odbyła aplikację sędziowską w Sądzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zakończoną pozytywnie złożonym egzaminem sędziowskim. Następnie rozpoczęła aplikację adwokacką, trwająca dalsze trzy lata.  Egzamin adwokacki złożyła pozytywnie w grudniu 1969 roku. Od dnia 1 lutego 1970 roku rozpoczęła wykonywanie zawodu adwokata podtrzymując tradycję zawodową swoich znakomitych rodziców, w ramach Zespołu Adwokackiego nr 3 w Toruniu. Od początku lat 90-tych kontynuowała karierę zawodową w prywatnej Kancelarii Adwokackiej położonej na Starówce Toruńskiej przy ul. Chełmińskiej.  W 2012 roku nastąpiła zmiana siedziby na Rynek Staromiejski 9/1.
Od 1 stycznia 2015 roku przeszła na zasłużoną emeryturę, w dalszym ciągu jednak służąc pomocą -  bogatym doświadczeniem prawniczym swojej synowej, która nadal  kontynuuje rodzinną tradycję prawniczą w zawodzie adwokata.

Izabela Beszczyńska-Kowalska (ur. 1969)

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1995 - 1998 studiowała ADMINISTRACJĘ i w 1998 roku uzyskała tytuł licencjata w zakresie administracji państwowej, a następnie na kierunku PRAWO, gdzie w 2002 roku uzyskała tytuł magistra prawa. Aplikację adwokacką odbyła pod patronatem adw. Ewy Zalewskiej w latach 2003 - 2006  zakończoną w dniu 16 grudnia 2006 roku pozytywnie złożonym egzaminem adwokackim. Rozpoczęła wykonywanie zawodu adwokata  8 marca 2007 roku we współpracy z adw. Ewą Zalewską. Aktualnie kontynuuje działalność zawodową  w Kancelarii Adwokackiej położonej w samym sercu Torunia na Rynku Staromiejskim pod nr 9.  

fot. Paweł Biarda

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.